TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ İLE ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

15 Ocak 2021
Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı

Türkiye Adalet Akademisi ile Özyeğin Üniversitesi arasında “Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Türkiye Adalet Akademisi ile Özyeğin Üniversitesi arasında düzenlenen Lisansüstü İşbirliği Protokolü hâkimler, savcılar ile hâkim ve savcı adaylarının Özyeğin Üniversitesine bağlı Enstitülerde Hukuk Anabilim Dalı tarafından uygulanacak lisansüstü eğitim programını kapsıyor.

Lisasüstü eğitim programlarına başvuracak hâkim-savcılar ile hâkim ve savcı adayları müracaatlarını almak, kesin kayıt hakkı kazananları tespit etmek hak ve yükümlülüğü üniversiteye ait olacak. Ayrıca programlara başvuru için üniversitenin belirleyeceği genel şartlar belirleyici olacak.

Türkiye Adalet Akademisinin temel hedefinin “Güven Veren Adalet İçin Etkin Eğitim” anlayışı olduğunu vurgulayan Akademi Başkanı Muhittin Özdemir: “Nitelikli hâkim ve savcı yetiştirmek için Türkiye Adalet Akademisi eğitim faaliyetlerini gerek mesleğe hazırlık gerekse meslek içi eğitimler ile sürdürüyor. Üniversitelerimiz ile yaptığımız lisansüstü eğitim işbirliği protokollerimiz bu anlamda, hâkim ve savcılarımızın alanlarında uzmanlaşma, analitik düşünme ve yazabilme becerilerini geliştirmelerini sağlıyor.  Türkiye Adalet Akademisi hâkim-savcılar ile hâkim savcı adaylarımız ve için üniversitelerimiz ile işbirliğini sürdürecektir. Özyeğin Üniversitesine bu protokolün düzenlenmesinde destek verdikleri için teşekkür ediyor, ülkemize ve yargı camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

https://disiliskiler.taa.gov.tr/sayfa/yurtici-isbirlikleri