TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ DANIŞMA KURULU 6. KEZ TOPLANDI

04 Mart 2021
Türkiye Adalet Akademisi

Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulu, Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz başkanlığında 2021’nin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının gündemini, 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 9/A maddesi uyarınca 29 Mart-01 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek İdari Hâkim Adaylığı mülakatında, 2-7 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avukatlık Mesleğinden Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Mülakatında ve 08 Nisan-09 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı mülakatında görev alacak asıl ve yedek üyelerin belirlenmesi oldu.

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, Akademi Danışma Kurulu toplantısında Akademinin faaliyetleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Danışma Kurulu toplantısında 2 üye online 12 üye ise hazır bulundu. Danışma Kurulu üyeleri Akademinin 2021 yılı içerisinde gerçekleştirilecek  faaliyetler ile ilgili de görüşlerini bildirdi.

 ‘Güven Veren Adalet İçin Etkin Eğitim’ sloganı ile eğitim faaliyetlerini yürüten Türkiye Adalet Akademisinin COVİD-19 sürecini başarıyla yürüttüğü için teşekkürlerini sunan Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, “ Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulu yılın ilk toplantısını sözlü mülakat üyelerimizi seçmek için toplandık. Yaptığımız seçimin ülkemizin yargı sistemine faydalı olması temennisi ile emeğe geçen herkese ve katılım sağladığınız için siz kıymetli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

MÜLAKAT KURULUNA ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulu 2021 yılının ilk toplantısında, 2802 sayılı Kanunun 9/A maddesi uyarınca Mülakat Kuruluna üye seçimini gerçekleştirdi.

Danışma Kurulunda öncelikle üye seçimi için adaylar belirlenerek, oy aşamasına geçildi. Mülakat kuruluna, Adli Yargı Hâkim ve Savcı adaylığı, İdari Yargı Hâkim adaylığı ve Avukatlıktan Hâkim-Savcılığa geçiş için bir asil bir yedek üye olmak üzere ikişer üye oy birliği ile seçildi.

Danışma Kurulu Başkanı Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, kurul üyelerine teşekkür ederek, mülakat kuruluna seçilen yeni üyelere başarılar diledi.