TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

02 Mart 2021
Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı

Türkiye Adalet Akademisi ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi arasında “Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Türkiye Adalet Akademisi ile Lisansüstü eğitim iş birliği protokolü imzalamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Rektör Prof. Dr. Aydınlı: “ Akademinin ülkenin nitelikli hâkim savcı yetiştirme noktasındaki emeğini canı gönülden kutluyorum. Hâkim ve Savcılar ile hâkim ve savcı adaylarının ve Akademi personelinin hukuk alanında uzmanlaşmaları noktasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak üzerimize düşen görevi uygulamaktan memnuniyet duyacağız. Her iki kurumumuz için de hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek; “ Hâkimler, savcılar, hâkim ve savcı adayları ile Türkiye Adalet Akademisi personelinin lisansüstü eğitim ve öğretim görmelerini temin etmek amacıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitemiz ile eğitim iş birliği protokolü imzaladık. Güçlü adalet sisteminin tesisi bağlamında Akademi bünyesinde eğitim gören hâkim savcı adaylarımızın ve görevini icra eden hâkim ve savcılarımızın bir konuda uzmanlaşmaları çok önemli bir husus. Çünkü iyi yetişmiş hâkimler ve savcılar millete adalet hizmetini daha kaliteli sunabilirler. Yıldırım Beyazıt Üniversitende kurulan hukuk fakültesinin akdemik kadrosu  çok güçlü. Yeni bir üniversite olmasına rağmen üstün bir performans ile hukuk fakülteleri arasında yerini aldı. İmza attığımız bu protokol ile hâkim ve savcılarımız, hâkim ve savcı adaylarımız ile Akademi personelimizin, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin güçlü eğitici kadrosundan yararlanacağını düşünüyoruz.  Bu protokolün düzenlenmesine destek verdiğiniz için teşekkür ediyor, ülkemiz için adalet camiamız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

https://disiliskiler.taa.gov.tr/sayfa/ankara-yildirim-beyazit-universitesi-protokol