ADALET AKADEMİSİ DANIŞMA KURULU 2021 YILININ SON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

01 Aralık 2021
Türkiye Adalet Akademisi

Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulu, Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz başkanlığında 2021 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının gündemini, 2021 yılının genel değerlendirmesi ve 2022 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerin görüşülmesi oldu.

02.05.2019 tarihli ve 30762 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 34 numaralı Türkiye Adalet Akademisi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 7’nci maddesi uyarınca oluşturulan Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulu 2021 yılının son değerlendirmesi için toplantı. 

Danışma Kurulu toplantısında, Türkiye Adalet Akademisi Dış ilişkiler Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Meslek İçi ve Hizmet İçi Eğitim Müdürlüğü, Meslek Öncesi Eğitim Müdürlüğü, Araştırma ve Geliştirme Merkezi, İnsan Hakları Merkezi ve Yayın ve Kütüphane Müdürlüğü’nün 2021 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri ile 2022 yılında planlanan faaliyetleri hakkında görüşülerek, karşılıklı değerlendirme ve önerilerde bulunuldu.  

 

YILMAZ: AKADEMİMİZ ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, “Türkiye Adalet Akademisinin Teşkilat Usulleri ile Çalışma Esaslarına dair yönetmelik gereğince Akademi Danışma Kurulu’nun bu yıl içerisindeki son toplantısını gerçekleştiriyoruz. Türkiye Adalet Akademisinin yargı camiamıza 2021 yılı içerisinde de büyük başarılar kazandırdığını görüyoruz. Akademimiz hâkim ve savcı adaylarının eğitiminde Adalet Bakanlığı bünyesinde önemli bir yere sahip. Akademimizin bu süreçte yargı alanına ilişkin önemli faaliyetlerde rol aldığını gördük. En son Ekim ayında Türkiye Cumhuriyeti devleti çatısı altında Türk Yargı Birliğinin kurulması konusunda toplantı yaptık. Başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Bu süreçten sonra artık akademinin faaliyetlerini ele alacağız. 2022 yılına ait Stratejik planlamalarımızı ve eğitim modellerimizi değerlendireceğiz” dedi.

ÖZDEMİR: GÜVEN VEREN ADALET İÇİN ETKİN EĞİTİM

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, Akademi Danışma Kurulu toplantısında Akademinin faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yaparak; “ Türkiye Adalet Akademisi Güven Veren Adalet İçin Etkin Eğitim sloganı ile eğitim faaliyetlerini kurulduğu günden bugüne kadar sürdürmektedir. Danışma Kurulumuz 2021 yılının son toplantısını bugün gerçekleştiriyor. Bu toplantımızda hem 2021 yılı faaliyetlerimizin değerlendirilmesi hem de 2022 yılında yapacağımız çalışmalar ile ilgili Danışma Kurulundan görüş ve önerilerini almak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Danışma Kurulu Toplantısında, Dış ilişkiler Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Meslek İçi ve Hizmet İçi Eğitim Müdürlüğü, Meslek Öncesi Eğitim Müdürlüğü Daire Başkanları 2021 yılında gerçekleştirilen, 2022 yılında planlanan faaliyetleri ile ilgili sunum yaptı.

Danışma Kurulu Başkanı Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, kurul üyelerine teşekkür ederek, gelecek dönem için yönetime başarılar diledi.