YAZAR HAYATİ İNANÇ, ADLİ YARGI HÂKİM VE SAVCI ADAYLARI İLE MESLEK SÖYLEŞİSİNE KATILDI

05 Temmuz 2022
Kişisel Gelişim Eğitimi Merkezi

Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen “Akademi Söyleşileri”  etkinliklerinde Hukukçu Yazar Hayati İnanç, Adli Yargı Hâkim ve Savcı adayları ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Yazar Hayati İnanç, Hâkim ve Savcı adaylarıyla “Hayata Şiirden Bakmak” adlı söyleşide, divan edebiyatından beyitler okuyarak hayata dair önemli nasihatlerde bulundu.

Yazar İnanç, “ Allah’tan istemek lazım. İnsan öfkelendiği, zor durumda kaldığı zaman tövbe etmeyi, aklını başına toplamayı bilmez. Ama duanın kabul zamanları da zor anlarıdır. Allah’tan istemek lazım. Verirse nimet, vermezse hikmettir. Dua etmek, af dilemek, Allah’a yaklaşmanın yoludur. Herşey emanet. İnsan beden ve ruhtan oluşmuştur. Beden, binek… Ruh ise sensin. Bineği düzgün sürersen seni iyi yere götürür. Kendi haline bırakırsan götüreceği yer ahırdır. Hak ettiğinden fazla değer verilen her şey insanın başına bela olur. Beden, servet gibi.  İnsanoğlu kendini var sanıyor. Oysaki mutluluğun formülü çok basit ama insanoğlu zorlaştırıyor. Nakdimizi ve vaktimizi gereksiz şekilde harcıyoruz. Zaman kıymetli bir şeydir. Kıymetini bilmeyen vefasızdır.” Dedi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Hayati İnanç, Avukatlığın yanı sıra yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yaptı. Hayat tarzı olarak "En değerli iş insana yatırım" inancından hareketle klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştan insanla paylaşan İnanç’ın ayrıca Can Veren Pervaneler isimli 6 kitaptan oluşan bir seti de bulunmaktadır.

Yazar Hayati İnanç,  Akademi Söyleşileri programında Can Veren Pervaneler- Hayata Şiirden Bakmak konulu söyleşisi sonrası adayların sorularını cevaplandırdı.