YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ BAŞKANI BİROL KIRMAZ, ADLİ VE İDARİ YARGI HÂKİM VE SAVCI ADAYLARI İLE MESLEK SÖYLEŞİSİNE KATILDI

17 Mayıs 2022
Kişisel Gelişim Eğitimi Merkezi

Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen “Akademi Söyleşileri”  etkinliklerinde Yargıda Birlik Derneği Başkanı Dr. Birol Kırmaz, Adli ve İdari Yargı Hâkim ve Savcı adayları ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Yargıda Birlik Derneği Başkanı Dr. Birol Kırmaz,  Hâkim ve Savcı adaylarıyla yaptığı söyleşide, Yargıda Birlik Derneğinin kuruluş amaçlarından bahsederek, hâkim ve savcılık mesleği ile ilgili görüşlerini sundu.

Başkan Kırmaz: “ Yargıda Birlik Derneğinin birer yargı üyesi olarak bizler, sadece ve sadece memleketimizin, milletimizin hizmetinde olacağız. Vicdanımızı kimseye teslim etmeyeceğiz. Bu dernek adaletin terazisi ortak paydasında birleşti. Tek amacımız var, sadece adalet. Derneğimizin üyesi olsun olmasın tüm yargı camiamızın yanındayız, destekçisiyiz. Lakin vicdanını başkalarının eline teslim etmiş kim olursa olsun karşısındayız. Sadece ve sadece milletimizin vicdanına sesleniriz. Sadece ve sadece milletimizin hizmetine tabiyiz. Gücümüzü sadece ve sadece hukuktan alırız. Sizlerde hâkimlik ve savcılık gibi çok ulvi bir mesleği adım atıyorsunuz. Mesleğinizi yaparken, aklınızı kimseye teslim etmeden, hakkaniyetle yapmanızı tavsiye ediyorum sizlere. Her zaman öğrenme odaklı olun. Başarılar dilerim hepinize” dedi.

Yargıda Birlik Derneği Başkanı Dr. Birol Kırmaz, Akademi Söyleşileri programında Adalet Bilinci, Hukuk Devleti ve Yargı konuları ile ilgili adaylara bilgi verdi.