Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı, Hâkim Adayları İle Söyleşi Gerçekleştirdi

25 Şubat 2020
Kişisel Gelişim Merkezi

Türkiye Adalet Akademisi Kişisel Gelişim Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen “Akademi Söyleşileri” etkinliklerinin bu haftaki konuğu Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı,  14. Dönem İdari Yargı Hâkim Adayları ile “Kamu Diplomasisi” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

“VİZYONUNUZU GENİŞ TUTUN”

İnsanın sürekli kendini geliştirmesi gerektiğinin altını çizen Astarcı: “ Sizler çok ama çok önemli bir görevi ifa edeceksiniz. Vizyonunuzu her zaman geniş tutun. Amaçlarınız her zaman büyük olsun. Aldığınız görev ne olursa olsun en iyi şekilde yapmaya çalışın. Görevinizi en iyi şekilde tamamlarsanız arkanızda hoş bir seda bırakabilirsiniz. Başarının en büyük sırrı bana göre anne baba duası ile helal rızıktır. Tabii ki insan olabilmek ve insan kalabilmek de çok önemli” dedi.

 “YILLIK BÜTÇE 1 MİLYAR TL”

Türkiye Ulusal Ajansı ile ilgili bilgi veren Astarcı; “ Ulusal Ajans, uluslararası kuruluşlarla iş birlikleri, kamu diplomasisi ve Brüksel’deki Türk sivil toplum kuruluşlarından faydalanılabilecek hibe programlarından oluşuyor.  15 yılda 700 bin insanımız kurumumuzdan hibe alarak yurt dışında eğitime katıldı. Yıllık bütçemiz 1 Milyar TL’ye yakın. Erasmus+ programı projeler arasında en az sorunla işleyen projelerden bir tanesi. ” dedi.

Söyleşi Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir’in yaptığı teşekkür konuşması ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı’ya plaket vermesi ile sona erdi.