Türkiye Adalet Akademisinde ‘Hukuk Sınıfı Subayları’ Eğitimi Başladı

2 Ocak 2023
Meslek İçi Eğitim Müdürlüğü

Milli Savunma Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Hukuk Sınıfı Subaylarının meslek öncesi eğitim programı 02 Ocak 2023 tarihinde Türkiye Adalet Akademisinde akademi başkanı Muhittin Özdemir’in açılış konuşması ile başladı. 

ÖZDEMİR: EKSİKLİKLERİNİZİ TAMAMLAYACAĞINIZ BİR EĞİTİM OLACAK

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, Hukuk Sınıfı Subaylarına başarılar dileyerek, bu eğitimin çok faydalı olacağını belirtti. Başkan Özdemir;  “Subaylarımız Adalet Akademisinde faydalı bir eğitim alma şansına sahip olurlar umarım. Adalet Akademisi hâkim-savcıların ve hâkim-savcı adaylarının eğitimlerini gerçekleştiren bir kurum. Aynı zamanda adalet alanında kamu kurumlarının eğitim ihtiyaçlarına yönelik de programlar ve hizmet içi eğitimler yapan bir kurum. Bununla birlikte yurtdışında görevli yabancı hâkim-savcılara yönelik de eğitim programlarını düzenliyoruz. Burada başlayan eğitim süreci sizler için inşallah faydalı olur. İhtiyaç duyduğunuz her konuda adalet akademisi eğitim düzenlemeye müsait. Kurumsal kapasitemiz bu konuda oldukça güçlü. Eksikliklerinizi tamamlayacağınız bir eğitim olmasını diliyorum.” dedi.  

CANDAR: MAKSİMUM FAYDA ALMAYA ÇALIŞIN

Milli Savunma Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Daire Başkanı Hâkim Albay Hakan Candar, Türkiye Adalet Akademisi’nde eğitimleri başlayan 10. Dönem Hukuk Sınıfı Subaylarına başarılar diledi. Hâkim Albay Candar; “ Türkiye Adalet Akademisinde 37 subayımız hukuk alanında eğitim alacak. Arkadaşlarımızın hepsine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Buradaki hocalarınızdan öğreneceğiniz bilgiler mesleğinizi gerçekleştirirken, doğrudan ya da dolayı olarak karşınıza çıkacaktır. Buradan maksimum fayda elde etmeye çalışın. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.