TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ İLE POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI ÇALIŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ

06 Temmuz 2022
Türkiye Adalet Akademisi

Türkiye Adalet Akademisi ile Polis Akademisi Başkanlığı arasında imzalanan eğitim iş birliği protokolü çerçevesinde, İnsan Hakları Eylem Planında belirlenen hedeflere ilişkin çalışma toplantısı düzenlendi.

Türkiye Adalet Akademisinde düzenlenen toplantıda, İnsan Hakları Eylem Planında belirlenen hedefler dikkate alınarak ortak yürütülebilecek faaliyetler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir başkanlığında yapılan çalışma toplantısında yargı ve kolluk kuvvetinin ortak iş birliği konularına değinildi.

Başkan Özdemir; “2021 yılında Polis Akademisi Başkanlığı ile eğitim iş birliği protokolü imzalamış olmaktan memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu protokolün gereği olarak da ortak eğitim ve faaliyetlerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Zaten bu iş birliği ile her iki kurumumuzu da birbirine bağlayan, ortak çalışma alanları ürütme şansı verecek bizlere. Özellikle de İnsan Hakları Eylem Planında belirtilen bazı hedeflerin ancak ve ancak ortak çalışma ile yürütülebileceğine inanıyorum. Kolluk kuvvetlerimiz ile dirsek temasında bulunarak saha öncesinde de eğitimlerimiz ile katkı sunmak bizlerinde hedefleri arasında. Hepinize şimdiden sunacağınız katkılar ile teker teker teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Adalet Akademisi toplantı salonunda düzenlenen çalışma toplantısına, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı, Polis Akademisi Birim Sorumlusu Emniyet Müdürleri ile Öğretim görevlileri katıldı.