STAJYER AVUKATLARA ‘İLETİŞİM’ DERSİ

09 Haziran 2022
Türkiye Adalet Akademisi

Türkiye Adalet Akademisi ile Türkiye Barolar Birliği arasında imzalanan “Ortak Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında, 55 Stajyer Avukata Türkiye Adalet Akademisinde  “İletişim Becerileri” ile ilgili seminer verildi.

Türkiye Adalet Akademisi ile Türkiye Barolar Birliği arasında hâkim, savcı ve avukatların ortak bir bakış açısı geliştirebilmesi ve adalete olan güvenin arttırılmasına katkı sağlaması amacıyla “Ortak Eğitim İş Birliği Protokolü” 27 Aralık 2019 tarihinde imzalanmıştı. Protokolün ortak fayda sağlanmasına yönelik olarak düzenlenen mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında Ankara 2 Nolu Baro Stajyerlerine seminer verildi.

Türkiye Adalet Akademisi Öğretim Görevlisi İletişim Uzmanı Fatih Akbaba tarafından Ankara 2 Nolu Baro Stajyerlerine “İletişim Becerileri” konulu bir seminer verildi. Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir ve Ankara 2 No’lu Baro Başkanı Eyüphan Korkmaz’da seminere eşlik etti.

BAROLARIMIZLA ORTAK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Birlikte çalışma kültürünün zorunluluğuna değinen Akademi Başkanı Özdemir; “Hâkim Savcıları yetiştiren Akademimizde sizlerin de yararlanıcı olarak bulunmanızdan son derece memnunuz. Barolar Birliğiyle ortaklaşa imzaladığımız protokol kapsamında hâkim savcı ve avukatların yargının olmazsa olmaz üç erkinin bir arada eğitim alabilmeleri aynı yargı kültürü çerçevesinde hareket edebilmelerinin sağlanmasını amaçladık. Birlikte çalışma kültürünün oluşturulması bir zorunluluktur.  Baro Başkanlıklarımızla bu tarz eğitim ve seminerlerimizi devamı gelecek. Bir sonraki dönemimizde hâkim ve savcılar ile avukatlarımıza ortak eğitimler düzenleyeceğiz. Hepinize mesleğinizde başarılar dileriz”.