HUKUK PROFESÖRÜ HÜSEYİN HATEMİ, ADLİ VE İDARİ YARGI HÂKİM VE SAVCI ADAYLARI İLE MESLEK SÖYLEŞİSİNE KATILDI

13 Mayıs 2022
Kişisel Gelişim Eğitimi Merkezi

Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen “Akademi Söyleşileri”  etkinliklerinde Türk akademisyen, yazar ve hukuk profesörü Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Adli ve İdari Yargı Hâkim ve Savcı adayları ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Hukuk Profesörü Hüseyin Hatemi, Hâkim ve Savcı adaylarıyla yaptığı söyleşide, hâkim ve savcılığın çok kutsal ve zor bir meslek olduğundan bahsederek, adaletin sevgi hukuku ile en yüksek mertebeye ulaşabileceğini vurguladı.

Hukuk Profesörü Hüseyin Hatemi; “ Hâkimlik ve savcılık mesleği çok dikkat gerektiren bir meslek. Mesleğinizi adaletli bir şekilde yerine getirmek hepinizin boynunun borcu. Sürekli araştırarak, okuyarak, günceli takip ederek çalışmalarınıza katkıda bulunun. Doğru bildiklerinizi savunmaktan korkmayın. Fikirlerinizin arkasında durun. Dürüst insanlar olun ve işinizi severek yapın. Sevgi Hukukunu her zaman bir yanınızda taşıyın. Burada sizlerle birlikte olmak beni çok mutlu etti, hepinize teker teker başarılar diliyorum” dedi.

Türk akademisyen ve Hukuk Profesörü Hüseyin Hatemi Akademi Söyleşileri programında Hukuk Devletinin Temel İlkeleri konuları ile ilgili adaylara bilgi verdi.