HÂKİM VE SAVCI ADAYLARINDAN TÜRK KIZILAYINA KAN BAĞIŞI

08 Haziran 2022
Kişisel Gelişim Eğitimi Merkezi

Türkiye Adalet Akademisinde eğitim görmekte olan hâkim ve savcı adayları, öğretim üyeleri ve Akademi personeli Türk Kızılayı iş birliğinde başlatılan kan bağışı kampanyasına destek verdi. Adalet Akademisi yerleşkesinde oluşturulan platformda, hâkim ve savcı adaylarının katılımı ile başlayan kan bağışı personel ile devam etti.

Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi’nin kan ihtiyacına destek vermek amacıyla Türkiye Adalet Akademisinin geleneksel hale getirdiği kan bağışı kampanyasına adaylardan yine önemli bir destek geldi. Akademide yüz yüze eğitimleri devam eden 25. Dönem 1. Grup Hâkim ve Savcı Adayları ile 16. Dönem İdari Yargı Adayları sosyal sorumluluk bilinciyle kan bağışında bulundular.

BAŞKAN ÖZDEMİR: KAN BAĞIŞI DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Türkiye Adalet Akademisi ile Türk Kızılayı iş birliğinde sürdürülen ‘Kan Bağışı Kampanyası’na desteklerinin süreceğini belirten Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir; “ Türk Kızılay’ı olan ‘Kan Bağışı’ iş birliğimizin geleneksel hale gelmesinden dolayı oldukça mutluyuz. Adalet Akademisinde eğitimleri yüz yüze devam eden hâkim ve savcı adaylarımızın ve personelimizin kan bağışı kampanyasına ilgisi oldukça yoğun. Hâkim ve savcı adaylarımızın yanı sıra, akademimizde görev yapan öğretim görevlilerimiz ve akademi personelimizde bu konuda oldukça hassas davranıyor ve desteklerini esirgemiyor. Türkiye Adalet Akademisi, Türk Kızılayına her zaman destek vermeye devam edecek. Hastalarımıza bir umut olmak adına küçücük bir fedakârlıkla kan, kök hücre/ilik bağışçısı olalım lütfen. Şuan yüz yüze eğitimleri devam eden 25. Dönem 1. Grup Hâkim ve Savcı Adaylarımız ile 16. Dönem İdari Yargı Adaylarımız ve tüm personelimiz bu kampanyayı destekliyor. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.