HÂKİM VE SAVCI ADAYLARINDAN TÜRK KIZILAYINA KAN BAĞIŞI

02 Mart 2022
Türkiye Adalet Akademisi

Türkiye Adalet Akademisinde eğitim görmekte olan hâkim ve savcı adaylarının yanı sıra, öğretim üyeleri ve Akademi personeli Türk Kızılayı iş birliğinde başlatılan kan bağışı kampanyasına destek verdi. Adalet Akademisi yerleşkesinde oluşturulan platformda, hâkim ve savcı adaylarının katılımı ile başlayan kan bağışı personel ile devam etti.

Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi’nin kan ihtiyacına destek vermek amacıyla Türkiye Adalet Akademisinin geleneksel hale getirdiği kan bağışı kampanyasına adaylardan yine önemli bir destek geldi. Akademide yüz yüze eğitimleri devam eden 26. Dönem Hâkim ve Savcı Adayları ile 11. Dönem Avukatlık Mesleğinden Geçen Adli Yargı Adayları sosyal sorumluluk bilinciyle kan bağışında bulundular.

 

MUHİTTİN ÖZDEMİR: KAN BAĞIŞI KAMPANYAMIZ GELENEKSEL BİR HALE GELDİ

Türkiye Adalet Akademisi ile Türk Kızılayı iş birliğinde sürdürülen ‘Kan Bağışı Kampanyası’na destek veren Akademi Başkanı Muhittin Özdemir, bu kampanya ile Türk Kızılayı kan stoklarına önemli bir katkı sağlanacağını belirtti. Başkan Özdemir; “Türkiye Adalet Akademisinin Türk Kızılay’ı ile olan kan bağışı iş birliği geleneksel bir hale geldi. Akademide yüz yüze eğitimleri devam eden hâkim ve savcı adaylarının kan bağışı kampanyasına ilgisi oldukça yoğun. Gerek hâkim ve savcı adaylarımız, gerek öğretim görevlilerimiz ve gerekse Akademi personelimiz bu konuda oldukça hassas davranarak desteklerini veriyor. Adalet Akademisi olarak Kızılayımıza her zaman destek vermeye hazırız. Her insanın kana ve kök hücre nakline ihtiyacı olabilir. Hastalarımıza bir umut olmak adına küçücük bir fedakârlıkla kan, kök hücre/ilik bağışçısı olalım lütfen. Şuan yüz yüze eğitimleri devam eden 26. Dönem Hâkim ve Savcı Adaylarımız ile 11. Dönem Avukatlık Mesleğinden Geçen Adli Yargı Adaylarımız ve tüm personelimiz bu kampanyayı destekliyor. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.