ANAYASA MAHKEMESİ ÜYESİ BASRİ BAĞCI, ADLİ YARGI HÂKİM VE SAVCI ADAYLARI İLE MESLEK SÖYLEŞİSİNE KATILDI

10 Mayıs 2022
Kişisel Gelişim Eğitimi Merkezi

Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen “Akademi Söyleşileri”  etkinliklerinde Anayasa Mahkemesi Üyesi Basri Bağcı, Adli Yargı Hâkim ve Savcı adayları ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Basri Bağcı, Hâkim ve Savcı adaylarıyla yaptığı söyleşide, hâkim ve savcılığın çok önemli bir meslek olduğunu vurgulayarak, bu mesleğin hakkını vermenin yolunun adalet kavramının anlaşılması ve kanunların iyi uygulanması ile mümkün olacağını belirtti.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Basri Bağcı; “ Hâkimlik ve savcılık mesleği çok ulvi bir meslektir. İşinizi iyi yapın. Vicdanlı olun. Ayrıca mesleki gelişiminizi tamamlayın. Araştırmaktan, öğrenmekten hiçbir zaman yılmayın. Önünüzde güzel bir sayfa açılıyor, bu sayfayı güzel bir resimle doldurmak sizin elinizde kötü bir resimle doldurmakta sizin elinizde. Hepinize mesleğinizde başarılar diliyorum” dedi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Basri Bağcı Akademi Söyleşileri programında Anayasa Yargısı ve Bireysel Başvuru konuları ile ilgili adaylara bilgi verdi.