Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan KUŞ, Hâkim ve Savcı Adayları ile Buluştu

20 Kasım 2019
kurumsal-i̇letisim-merkezi

Türkiye Adalet Akademisince düzenlenen “Akademi Söyleşileri” kapsamında davet edilen Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Uğurhan KUŞ, “Adliye Yönetimi” konulu söyleşide, 24. Dönem Hâkim-Savcı Adayları ve Avukatlık Mesleğinden Geçen 9. Dönem Adli Yargı Hâkim-Savcı Adayları ile buluştu.

 

HAKİM-SAVCI MESLEĞİ KUTSAL BİR MESLEKTİR

Hâkim-savcı mesleğinin çok önemli ve mukaddes bir meslek olduğunu vurgulayan Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan KUŞ, “Bizim görevimiz adalet dağıtmaktır, adalet sözcüğü ise Allah’ın ‘El Adl’ isminden gelir,

adalet dağıtıcısı olan bizler de bu bilinçle hareket edersek adaletin tecellisine layıkıyla hizmet etmiş oluruz.” dedi.

GÖREV YAPACAĞINIZ BÖLGENİN DOKUSUNU ÇOK İYİ TANIMALISINIZ

İyi bir hukukçu olmanın önemine vurgu yaptığı konuşmasının devamında, bunun tesisi için yeterli donanıma sahip olmakla birlikte, toplumsal değerlerin ve ülke insanının da çok iyi tanınması gerektiğini belirtti.

MESLEĞİMİZİN İTİBARINI VE AĞIRLIĞINI SON ANA KADAR MUHAFAZA ETMELİYİZ

Hâkim-savcı adaylarına hitaben “Göreve başladığınızı ilk andan, vereceğiniz son karara kadar kim olduğunuzun ve hangi görevi ifa ettiğinizin bilinciyle hareket etmelisiniz. Mesleğin gerektirdiği vakarı her daim taşımaya özen göstermeli ve bunu verdiğiniz kararların yanı sıra duruşunuzla, konuşmanızla ve iletişiminizle de yapmalısınız.” diyen Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan KUŞ, mesleki tecrübeleriyle birlikte kişisel deneyimlerini de adaylarla paylaştı.