ADALET AKADEMİSİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK

26 Ocak 2021
Türkiye Adalet Akademisi

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, Adalet Akademisinde görevli öğretim üyeleri, hâkim ve savcı adayları ve personel ile Türk Kızılayı iş birliğinde başlatılan kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Akademi yerleşkesinde oluşturulan platformda, hâkim ve savcı adaylarının katılımı ile başlayan kan bağışı personel ile devam etti.

Adalet Akademisi Türk Kızılayı iş birliğinde kan bağışında bulunan Akademi Başkanı Muhittin Özdemir, COVİD-19 nedeniyle kan merkezi kan stoklarında yaşanan sıkıntının giderilebilmesi için tüm Akademi yerleşkesinde eğitim alan hâkim ve savcı adayları ile öğretim görevlileri ve personele kan bağışında bulunma çağrısı yaptı.

Türkiye Adalet Akademisinin vereceği destek ile kan merkezinin kan ihtiyacına önemli oranda katkı sağlanacağını vurgulayan Başkan Özdemir, “ Türkiye Adalet Akademisinin Türk Kızılay’ı ile olan kan bağışı iş birliği gelenekselleşti. Ülkemizin de içinde bulunduğu koronavirüsle mücadele ederken kan merkezlerimizin kan stokları ciddi anlamda azaldı. Bizde Adalet Akademisi olarak bugün burada Kızılayımızın destek çağrılarına cevap vermek için toplandık. Adalet Akademisinin tüm personeli, hâkim ve savcı adayları ile koronovirüse karşı başlatılan bu mücadelede yerini aldı. Çağrılarımıza kayıtsız kalmayan duyarlı tüm adaylarımıza ve personelimize desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.