25. DÖNEM HÂKİM SAVCI ADAYLARINDAN TÜRK KIZILAYINA KAN BAĞIŞI

02 Haziran 2021
Türkiye Adalet Akademisi

Türkiye Adalet Akademisi, akademi bünyesinde görevli öğretim üyeleri, hâkim ve savcı adayları ile personel Türk Kızılayı iş birliğinde başlatılan kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Akademi yerleşkesinde oluşturulan platformda, hâkim ve savcı adaylarının katılımı ile başlayan kan bağışı personel ile devam etti.

Adalet Akademisi Türk Kızılayı iş birliğinde kan bağışında bulunan 25. Dönem Hâkim ve Savcı adayları,  COVİD-19 nedeniyle kan merkezi stoklarının sorun yaşadığını, Akademi yerleşkesinde yüz yüze eğitimleri hala devam tüm adayların ve personelin kan bağışı kampanyasına destek vermeleri gerektiğini yineledi.

Türkiye Adalet Akademisinin kan merkezinin kan ihtiyacına destek vermek amacıyla geleneksel hale getirdiği,  kan bağışı kampanyasına yine adaylardan önemli bir destek geldi. Akademi bünyesinde yüz yüze eğitimleri devam eden 25. Dönem Hâkim ve Savcı adayları ile 15. Dönem İdari Yargı Hâkim Adayları Hazırlık Eğitimleri devam eden adaylar, sırayla bu ihtiyacı karşılamak amacıyla sosyal sorumluluklarını yerine getirdi.

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir; “ Türkiye Adalet Akademisinin Türk Kızılay’ı ile olan kan bağışı kampanyası gelenekselleşti.  Adalet Akademisi olarak Türk Kızılayımıza her zaman destek vermeye hazırız. Her insanın kana ve kök hücre nakline ihtiyacı olabilir. Bir meslektaşımızın eşi de ilik nakli beklemekte. Hastalarımıza bir umut olmak adına küçücük bir fedakarlıkla kan, kök hücre/ilik bağışçısı olalım lütfen. Şuan yüz yüze eğitimleri devam eden 25. Dönem hâkim ve savcı adaylarımız ile 15. Dönem İdari Yargı Hâkim adaylarımızı ve tüm personelimiz bu kampanyayı destekliyor. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.